View Single Post
Old 11-15-2009, 04:23 PM   #649
NoUCantDriveIt


 
Drives: 2SS RS M6 CGM/Black Rally
Join Date: Sep 2009
Location: Austin TX
Posts: 5,098
Quote:
Originally Posted by Dave_O View Post
LOL!!! It doesn't say that on the main page!!!

Not me, each time I go to McDonald's or where ever, I spend AT LEAST $8

COOL! What was she doing in New Zealand? And did she have any length of a stay in Australia?
*foghorn leghorn voice* No.. no.. no.. son. I said.. I said your doin' it all wrong!

Ok.. Large Chinese container (lo mein or whatever nukes well).. gets ya 2, maybe 3 meals? for what... $6 or less? Still cheaper than buying the ingrediants separate.

Same goes for 'sgetti meal from the Italian place by the time you buy all the stuff you need, then throw away the 'schrooms/onion/gr pepper/leftover bread that rots b'cuz it didn't get used. Still cheaper.

The trick is take-out... not fast food joints
__________________
~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-
NoUCantDriveIt is offline   Reply With Quote